szczenięta hodowla - hodowca - Jack Russell Terrier - Parson Russell Terrier

Czytelnia - czyli co warto wiedzieć PRZED kupnem psa.

Mamy XXI wiek i szeroki, łatwy dostęp do wielu informacji na temat psów - hodowli, wychowania, anatomii, psychologii, wystarczy tylko poświęcić czas na dotarcie do tych informacji . Jest to niezbędne nie tylko PRZED zakupem psa, ale również, gdy pies JUŻ trafi pod nasz dach - stanie się członkiem rodziny. W żadnym razie nie należy ślepo kierować się powtarzanymi z pokolenia na pokolenie obiegowymi opiniami, czyni to więcej szkody psom niż pożytku, sami jestesmy w stanie zweryfikować łatwo takie opinie na podstawie dostępnych informacji.

Pies NIE JEST PRZEDMIOTEM, który można oddać lub wymienić po okresie próbnym, decydując sie na psa, człowiek staje się za niego odpowiedzialny, na dobre i na złe, w chorobie i w zdrowiu. Chciałabym, żeby każdy człowiek, biorący do domu psa, kierował się tą zasadą, jednak rzeczywistość pękających w szwach schronisk oraz wałęsających się po ulicach psów przeczy temu. Dlatego jeśli myślisz o przyjęciu pod swój dach psa, przeczytaj proszę najpierw artykuły zamieszczone niżej, są one napisane przez ludzi, którzy od lat zajmują się psami i którym los nie tylko "rasowców", ale i "wielorasowców" nie jest obojętny. Miłej lektury :)

Kupić psa, czy nie kupić? - oto jest pytanie. Prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć na ten temat:

  1. Kupno psa
  2. Hodowlane prawdy i mity
  3. O co chodzi z tym rodowodem
  4. Pies to nie maskotka
  5. Dziecko i pies
  6. Szczenię w naszym domu :)
  7. Co robić, gdy szczenię...?

Po co hodowcy hodowla

Zakładam, że hodowlę do jakiej trafiłeś, można określić jako dobrą. Wedle porad wyczytanych przez Ciebie lub własnej Twojej wiedzy spełniła oczekiwane warunki. Twój szczeniak jest zdrowy, zadbany i czysty. Jest zaszczepiony i odrobaczony a od hodowcy dostałeś książeczkę zdrowia pieska i jego metrykę. Oczywiście hodowca rozmawiał z Tobą. Pytał dlaczego akurat taką rasę wybrałeś, czy masz doświadczenie z psami a nawet o Twoją rodzinę, gdzie mieszkasz i o wiele innych rzeczy. Chciał wiedzieć czy myślisz o wystawianiu psa a może nawet o założeniu własnej hodowli. Udzielił porad, odpowiedział na Twoje pytania i ....poprosił o kontakt, o telefon jak dojedziesz do domu, o informację o szczeniaczku za kilka dni czy wszystko jest w porządku, czy piesek jest zdrowy i jak się zadomowił... więcej: Po co hodowcy hodowlaPolecam również serdecznie lekturę blogu Biały Jack, znajdą tam Państwo wiele cennych informacji na temat życia pod wspólnym dachem z jack russell terierem, zasad wychowania psa, pracy z psem, najczęstszych problemów z naszymi pupilami i ich rozwiązywania i wiele innych:

http://bialyjack.blogspot.com/


Serdecznie polecam!    data edycji: 2016.05.27 23:49
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji JACKI.PL.

Witryna ma charakter tylko edukacyjny. Autorzy umieszczanych tu informacji nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje wynikające z wykorzystywania informacji pochodzących ze stron witryny. Wszystkie materiały zawarte w tym serwisie, są naszą własnością lub osób, które wyraziły zgodę na ich zamieszczenie. Zabrania się zapożyczania, kopiowania części bądź całości. Wszystkie użyte na stronach serwisu nazwy firm, produktów, czcionek, logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Projekt i wykonanie Agencja reklamowa idea4you.eu
Profesjonalny System CMS | Bezpieczny Hosting | | mapa witryny
| login