szczenięta hodowla - hodowca - Jack Russell Terrier - Parson Russell Terrier

Parson Russell Terier

czytano 15798 razy

Parson Russell Terier. Teriery to jedna z najliczniejszych grup Międzynarodowa Federacja Kynologiczna ( FCI) i obejmuje 33 rasy. Nazwa grupy pochodzi od łacińskiego „terra”, czyli ziemia. Grupa ta od stuleci była nieodłącznym towarzyszem człowieka. Ruchliwe, pełne pasji, cięte na drapieżniki i gryzonie doskonale sprawdzały się w myślistwie lub jako psy stajenne.
Ojczyzną większości ras terierów jest Wielka Brytania. Największy wpływ na kształtowanie się ras miał „English White Terrier” – Biały terier angielski. Był to pies nieduży (około 30 cm w kłębie), o białej maści, z niekiedy występującymi kolorowymi łatami. Uszy tradycyjnie były cięte, ogon pozostawiano długi (Smyczyński 1980).

Biały terier angielski przyczynił się do powstania wielu ras terierów, w tym również Parson Russell Terriera, Jack Russell Terriera oraz terierów typu Bull (Smyczyński 1980). Pomimo wielu lat hodowli, teriery nadal posiadają charakteryzujące je cechy: niesamowitą żywotność, ciętość, odwagę i nieustępliwość.

więcej: Parson Russell Terier

 data dodania: 2010.01.10 19:42    data edycji: 2013.11.14 14:41
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji JACKI.PL.

Witryna ma charakter tylko edukacyjny. Autorzy umieszczanych tu informacji nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje wynikające z wykorzystywania informacji pochodzących ze stron witryny. Wszystkie materiały zawarte w tym serwisie, są naszą własnością lub osób, które wyraziły zgodę na ich zamieszczenie. Zabrania się zapożyczania, kopiowania części bądź całości. Wszystkie użyte na stronach serwisu nazwy firm, produktów, czcionek, logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Projekt i wykonanie Agencja reklamowa idea4you.eu
Profesjonalny System CMS | Bezpieczny Hosting | | mapa witryny
| login